Keemilisse puhastusse viiakse enim triiksärke ja pluuse

Särgid ja pluusid, üleriided ning püksid on kolm kõige sagedamini keemilisse puhastusse jõudvat riideeset. Kriisiajal kasvas ka voodiriiete pesumajja toomine ja trend püsib, mille põhjal võib öelda, et Eesti inimesed tegelevad praegugi kodude korrastamisega.

Inimestel on praegu rohkem aega tegeleda kodude korrastamisega ning seetõttu on viimastel kuudel tekkide, patjade ja voodiriiete keemilise puhastamise osakaal kasvanud. “Kahanemist ei ole veel näha. Pesumajade statistikat vaadates võib öelda, et Eesti inimesed tegelevad praegugi kodude korrastamisega,” rääkis SOL Baltics pesulate grupi juht Tarvo Priimägi.

Kuigi karantiiniajal tegid paljud kodust tööd, ei saa pesumajade statistika põhjal öelda, et kontoririideid siis vaja ei läinud. Küll aga nägime, et need, kes varem käisid pesumajas regulaarselt, käivad nüüd harvemini.

Priimägi sõnul pesumajade suurim hitt nii enne kriisi kui ka praegu on triiksärgid ja pluusid – traditsiooniline kontoririietus, mis kõige sagedamini puhastamist vajab. Teisel kohal olid üleriided, mida kodus masinaga pesta ei ole võimalik, ning kolmandal kohal erinevad püksid, millest samuti osa moodustab kontoririietus.

Kui tihti ikkagi tuleks riideid puhastada

Tuues riideid pesumajja uurivad inimesed, kui sageli tuleks neid puhastada. “Palju sõltub kandmisest,” nendib Priimägi, “kuid peamiselt vastame me nii: t-särgid, pesu, sokid ja trenniriided tuleks pesta pärast iga kasutuskorda. Ülikonnad, vabaajapüksid, erinevad džemprid ja kampsunid püsivad normaalse kandmise juures puhtad 5 päeva, enne kui need pesu vajavad. Seega, nädalas suurematele seljariiete üks päev koduseks pesupäevaks või pesumajakülastuseks planeerida, on piisav.”

Pesumajadesse kõige sagedamini toodud artikleid – triiksärke ja pluuse – ei pea pärast ühepäevast kandmist pessu panema, eriti, kui on harjumus kanda alussärki. Tarvo Priimägi sõnul kestavad särgid ja pluusid 3-4 kandmiskorda ning vajavad seejärel pesu. Alati pole ka vaja keemilist puhastust, vaid piisab tavalisest pesemisest.

Vastavalt vajadusele kuni vähemalt kord hooaja jooksul tuleks puhastada väliriideid. Kord kuus tasuks pesta trennikotti ning mütse, salle, kindaid – mõeldes, kui paljudes kohtades olete nende esemetega käinud, mõistate isegi vajadust.

SOL Baltics pesulate gruppi kuulub viis pesumaja üle Eesti. 6. juulil avati SOL Pesumaja Ülemiste Citys Lurichi majas.

PuhastusteenusedVälikoristusEripuhastustöödTugiteenusedTehnosüsteemide hooldusAvarii- ja remonditeenusedTerviklahendused