Nõuandeid kevadiseks suurpuhastuseks

Kui esimesed päikesekiired tuppa hakkavad paistma, valdab enamikke inimesi soov aknaid pesta ja toad läikima lüüa. Loomulikult on kevad suurepärane ja õigeim aeg suurpuhastuseks. Esmalt tasuks läbi mõelda, kui palju aega mingiks tegevuseks on, et mitte poole koristuse pealt avastada, et päev on hilisõhtusse jõudnud ja enamik asju alles pooleli ning olukord hullem kui alustades. Kindlasti on päevavalguses puhastada lihtsam ja efektiivsem kui pimeduses.

Millest siis alustada?
Sorteeri ebavajalikud ja kasutust mitteleidvad asjad ja vii need taaskasutusse või anna heategevuseks. Igasugune liigne kraam võtab ruumi ja on niisama tolmukoguja. Tee parem head ja saa sellest positiivset energiat.
Talvised üleriided – joped, mantlid, suusapüksid vii kindlasti pesumajja puhastusse, enne kui need talve ootama paned. Miks? Higi ja mustus kahjustavad pikaaegse seismise käigus kangast ja selle puhastamine muutub üha keerulisemaks.
Kui joped-mantlid pesumajast tagasi tood, tuleks neilt eemaldada pesumajas riietele ümber pandud kilekott, et lasta kangal hingata. Kui plaanid riided kappi rippuma jätta, vaheta kindlasti välja ka traadist riidepuu puidust riidepuu vastu. Nii ei kaota riided oma kuju ja vormi.
Puhastama peaks ka kardinaid, sest nende külge koguneb palju tolmu. Kõige lihtsam viis kardinaid puhastada ja triikida on need muidugi pesumajja viia. Kui aga otsustad tekstiiide ja talveriiete puhastuse/pesu ise kodus ette võtta, tutvu kindlasti toodete hooldusjuhenditega.
Ära unusta tekke, patju ja voodiriideid. Eriti oluline on viiruste ennetamiseks oma voodiriideid ja ka kattemadratsit pesumajas puhastada, sest seal kasutatakse spetsiaalseid puhastusmeetodeid, mis viiruseid hävitavad. Ühtlasi armastavad voodiriietes elada tolmulestad, mis samuti pesumaja külastades riietest välja kolivad.
Villased riided – mütsid, kindad, sallid ja kampsunid vajavad üldjuhul käsipesu ja spetsiaalselt villatoodetele mõeldud pesuainet, et need kokku ei tõmbaks. Hiljem on need koide vältimiseks mõistlik pakkida hermeetilistesse kottidesse.
Lisaks riietele on soovitatav ka talvejalanõud enne karpidesse panekut puhastada ja hooldus- või kaitsevahendiga töödelda ning jalanõudele toestuseks sisse asetada nt vana ajaleht või muu paber, et jalanõu vorm püsiks.

Kui puhastamist vajavaid asju on palju, siis telli SOL Pesumajadelt kontaktivaba transporditeenus ja võid kindel olla, et saad puhtad, triigitud ja korrektselt hooldatud asjad tagasi veel enne kui neid igatsema jõuad hakata. Tule SOL Pesumajade püsikliendiks ja kogud igalt ostult 5% boonusraha, mida saad järgmisel korral juba kasutada.

PuhastusteenusedVälikoristusEripuhastustöödTugiteenusedTehnosüsteemide hooldusAvarii- ja remonditeenusedTerviklahendused